TVP złożyła zawiadomienie do prokuratury na Ł. Jankowskiego

TVP złożyła zawiadomienie do prokuratury na Łukasza Jankowskiego
Reklama

TVP złożyła do warszawskiej prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Łukasza Jankowskiego – redaktora TV Republika. Według TVP Jankowski podżegał do popełnienia czynu zabronionego.

Łukasz Jankowski podżegał do czynu zabronionego?

Zawiadomienie ma dotyczyć wypowiedzi Łukasza Jankowskiego z 23 stycznia na antenie TV Republika. Według Telewizji Polskiej redaktor publicznie podżegał do popełnienia czynu zabronionego, poprzez nakłanianie Michała Adamczyka do wynajęcia dobrej firmy ochroniarskiej celem siłowego wtargnięcia do siedziby Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji i siłowego usunięcia z niej urzędujących w tym budynku legalnych władz TVP.

Sprawa dotyczy poniższej wypowiedzi:

„Pojawiły się głosy, że po wczorajszej decyzji sądu rejestrowego w Warszawie, po decyzji referendarza, pan powinien wynająć jakąś dobrą firmę ochroniarską i po prostu wejść do gmachu przy Woronicza. Dlaczego tak się nie dzieje?” – powiedział redaktor Łukasz Jankowski.

„Być może na to przyjdzie czas. Nie chciałbym zdradzać żadnych szczegółów na tym etapie” – odpowiedział Michał Adamczyk, były dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Fragment programu Łukasza Jankowskiego z Michałem Adamczykiem | YouTube/Republika TV
Reklama
Reklama